یکی از لذت هایی که می تونه حال شما را حسابی سرجاش بیاره داشتن پیجی با 1000 تا کامنت هست . فکر کن حالا بتونی این 1000 تا کامنت رو به 4000 تا کامنت افزایش بدی! یعنی 4 برابر بیشتر اونم فقط با 3 تا تکنیک خیلی ساده! هدف این مقاله هم افزایش کامنت هست و به شما خواهیم گفت چطور این کار را انجام بدید.

 

 

بزارید داستان علی رو برای شما بگیم:

علی اهل تهرانه و یک پبج خوب در زمینه گردشگری داره . توی این پیج گردشگری خیلی خوب تولید محتوا انجام می داد و به موقع و سر زمان مشخص پست هاشو ارسال می کرد. علی فقط یکم بی اعصاب بود همین. همچنین زیاد خوشش نمیومد کسی ازش سوال بپرسه یا سوال پیچش کنه.

 

علی همیشه دوست داشت که تعداد کامنت پیجش بالا بره ولی با 120 هزار نفر فالوور ، نهایت 20 تا کامنت می خورد. علی خودش بی اعصاب بود و این تعداد کم کامنت هم اعصابشو بیشتر به هم میریخت.

 

علی سعی کرد یک کار مثبتی برای پیجش انجام بده که این تعداد کامنت بالا بره. پس بعد از ظهر روز جمعه تصمیم گرفت اون کاری که باید بکنه رو انجام بده . علی در حالی که خودکار توی دهنش بود و ته خودکار رو داشت با دندون هاش میجووید به این فکر رسید که شاید اخلاقش روی این کار هم تاثیر داره!

 

پس اول از همه آستانه صبرشو بالا برد خوش اخلاق تر شد و دوم اینکه جواب هر سوالی رو به دقت بده. لطفا مثل علی باشید!

 

علی کمتر از 1 ماه تونست تعداد کامنت های پیجش رو به 80 تا برسونه و وقتی خودش متوجه شد که 3 تا کاری که انجام داده چقدر تاثیر داشته ، برگ هاش ریخت!

 

 

 

داستان چه ربطی داشت به افزایش کامنت ؟

شاید بپرسید خب این داستان چه ربطی به کسب و کار و پیج داشت؟ الان به شما می گیم که علی دقیقا چکار کرد که این اتفاق افتاد. اینم بگیم که علی خودش این داستان رو برای ما تعریف کرده و نتیجه گرفته ، ما هم به خیلی ها گفتیم و خیلی های دیگه هم انجام دادن و نتیجه گرفتن . شما هم انجام بدید و مطمئن باشید نتیجه می گیرید.

 

 

قبل از شروع این مسئله را بدانید که

ما معمولا از کسانی خرید می کنیم که از اون شخص خوشمون بیاد ، مثلا میریم به آرایشگاه آقا غلام یا شهین خانم چون اخلاقش جوریه که باحاش حال می کنیم. ممکنه دو تا خیابون اونطرف تر یکی باشه که خیلی بهتر باشه اما چون اخلاقش جوریه که به ما نمیخوره و خیلی جدی یا آدم لوده ایه ازش خوشمون نمیاد.

 

این روند توی تمام خریدهای زندگیمون هست و اگر کسی میگه که نه اینجوری نیست داره دروغ میگه ! حتی سوپر مارکت سر کوچه تون هم شامل این قضیه میشه! و حالا اینا رو گفتیم که به اینجا برسیم که این 3 تا عامل رو برای شما عنوان کنیم:

 

 

افزایش کامنت با سوال پرسیدن

1 – افزایش کامنت با سوال پرسیدن

بهترین کاری که میشه انجام داد این که جواب کاربر را با سوال بدیم . یعنی یک کاربر کامنت میزاره و شما در جواب اون ازش یک سوال می پرسید که مجبور بشه جواب شما را بده. برای مثال:

 

شما پستی درباره ی لباس و انتخاب رنگ بر اساس پوست میزارید و کاربری برای شما کامنت میزاره که:

 

  • خیلی ممنون ، واقعا بهم کمک کرد.
  • بسیار خوشحالیم که مورد پسند شما بود ، پوست شما چه رنگیه؟

 

شما با سوال پرسیدن با کاربرانتون تعامل پیدا می کنید و این کار تعداد کامنت شما را به صورت چشم گیری بالا می بره و کاربری که یک کامنت گذاشته بود ممکنه تا 10 تا کامنت برای شما بزاره.

 

 

افزاش کامنت با تشکر و جمله بندی درست

2 – افزاش کامنت با تشکر و جمله بندی درست

این تکنیک هم خیلی کاربردی هست و میتونه به بالا بردن تعداد کامنت شما کمک بسیاری کنه. خیلی خوبه که وقتی شخصی برای شما کامنت میزاره در جواب اون از استیکر تنها استفاده نکنید و یا جواب کوتاه بله یا خیر ندهید. این کار با کامنت نذاشتن هیچ تفاوتی نداره برای مثال:

 

کاربری با کلی ذوق یک جمله رو می نویسه و کامنت میزاره و شما در جواب یک استیکر گل براش میفرستید؟ خُب ذوق و استعداد طرف رو با خاک یکسان می کنید 😀  این بیچاره دیگه رشدش متوقف میشه  😆  یا در جواب می گید بله

 

پس وقتی یک نفر برای شما کامنت میزاره در جواب اون ، اول ازش تشکر کنید و یک جمله بنویسید تا کاربر احساس کنه شما بهش احترام میزارید و دفعه بعد هم کامنت بزاره.

 

 

راحت صبحت کردن و خودمونی شدن

3 – راحت صبحت کردن و خودمونی شدن

خب بریم سر آخرین گزینه یعنی اینکه با کاربرهامون راحت صحبت کنیم و مثل آدم های اخمو و مغرور حرف نزنیم ، هیچکس از این آدم ها خوشش نمیاد و اگر هم کسی گفته من از آدم های مغرور ، اخمو و بداخلاق خوشم میاد امیدواریم با یک نفر با همین مشخصات ازدواج کنه 😀

 

فکر نکنید خیلی کلاس داره که خودتون رو بگیرید و جواب هیچکس رو ندید نه برعکس اکثر آدم ها از چنین افرادی اصلا خوششون نمیاد و دوست دارن سر به تنشون نباشه. پس موقع جواب دادن به کامنت ها اون حس خودمونی شدن را منتقل کنید و منتظر نتایج شگفت انگیز اون در کامنت های بعدی باشید.

 

 

 

نتیجه گیری:

ما اینجا به شما 3 تا روش رایگان رو گفتیم که بیشترین کاربرد رو در افزایش کامنت داره ، البته گزینه های کوچک زیادی هستند که بالا بردن کامنت تاثیر دارند که در یک پست جداگانه اون موارد رو هم توضیح میدیم اما شما باید بتونید آسان ترین روش هارو به کار بگیرید که بیشترین بازدهی را داشته باشند و این سه روش دقیقا همین موارد هستند. شما چیز دیگه ای به ذهنتون می رسه؟ برای ما در قسمت نظرات بفرستید.
نوشتن نظر