آنالیز اینستاگرام یکی از کارهایی است که هر مدیر پیجی باید آن را یاد بگیرد چون اطلاعاتی به شما داده خواهد شد که می تواند تعداد بازدید ، لایک ، کامنت و فروش شما را به صورت چشم گیری افزایش دهد. برای آنالیز کردن پیجتان نیاز نیست هزینه ای به سایت ها پرداخت کنید زیرا خود اینستاگرام این قابلیت را برای شما فراهم کرده است.

 

 

در آنالیز اینستاگرام دقیقا چه مواردی به من گفته خواهد شد؟

زمانی که کاربران وارد پیج شما می شوند یک آمار برای شما ثبت خواهد شد که این آمار مهم به شما کمک می کند رفتار کاربرانتان را بهتر بشناسید و بدانید کاربرانتان به دنبال چه چیزی هستند تا بر اساس آن پیج خودتان مرتب و تولید محتوا کنید. برای مثال:

 

با ورود هر کاربر جنسیت آن کاربر ، ساعت و روز ورود به پیج شما ، شهر و کشور کاربر ، تعداد بازدید از پست های شما و … برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر شما بدانید کاربران در کدام زمان بیشتر به اینستاگرام مراجعه می کنند قطعا در همان زمان پست های خودتان را منتشر می کنید( در مقاله ی بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام کدام است؟ توضیح داده ایم)

 

 

اولین قدم برای آنالیز در اینستاگرام

در اولین قدم باید پیج شما به صورت بیزینس باشد تا بتوانید شروع به آنالیز کاربران خود کنید. اینستاگرام این آمار را برای کسب و کارها راه اندازی کرده که بتوانند از آن استفاده کنند. اگر پیج شما بیزینس است به مرحله بعدی بروید در غیر این صورت مقاله چطور پیج بیزینس در اینستاگرام بسازم؟ را بخوانید.

 

با تبدیل پیج خودتان به بیزینس کار تمام شده است و فقط مانده که یاد بگیرید چطور از این آمارها استفاده کنید. یادتان باشد به محض بیزینس کردن این آمارها نمایش داده نخواهد شد و باید 24 ساعت بگذرد و پستی منتشر کنید تا این آمارها ثبت شود.

 

 

آموزش آنالیز کردن در اینستاگرام

خب حالا که پیج شما بیزینس است باید طبق عکس های زیر پیش بروید:

 

خب وارد قسمت اصلی شدید که سه سربرگ دارد و شامل CONTENT و ACTIVITY و AUDIENCE می باشد که هر کدام آمار مختلفی برای شما نمایش خواهند داد. حالا نوبت آنالیز اینستاگرام است.

 

 

قسمت CONTENT :در این قسمت شما می توانید آمار مربوط به پست ها و استوری های خودتان را مشاهده کنید.

 

قسمت ACTIVITY :میزان فعالیت کاربران در پیج شما را نشان می دهد که چه تعدادی و در چه روزی پست های شما را دیده اند. همچنین نشان می دهد از قسمت استوری ها چند نفر به پیج شما آمده اند.

 

قسمت AUDIENCE :مهم ترین بخش این قسمت است که به شما:

میزان جنسیت کاربران پیج شما را مشخص می کند.
رنج سنی کاربران را مشخص می کند.
تعیین می کند بیشترین بازدید از کدام شهر است.
در کدام ساعت و روز هفته بازدید بیشتری داشته اید.
میزان رشد و نزول فالوورهای شما را مشخص می کند.

 

 

حالا که آنالیز کردن در اینستاگرام را فهمیدم باید چکار کنم؟ اصلا کجا به کار میاد؟

در آنالیز پیج اینستاگرام شما متوجه می شوید در کدام ساعت بهترین زمان برای پست گذاشتن خواهد بود. شما متوجه خواهید شد تعداد خانم ها در پیجتان بیشتر است یا تعداد آقایان؟ یا کدام پست شما بیشترین لایک یا فالوور را داشته.

 

یکی از موارد پر کاربرد این است که می توانید بفهمید چند نفر از اکسپلور وارد پیج شما شده اند و می توانید بفهمید کدام پست بیشترین بازدهی را داشته است.

 

با دانستن این آمارها می توانید بفهمید نیاز فالوور های شما چیست و به چه چیزی نیاز دارند و بر اساس نیاز آن ها تولید محتوا کنید.

 

 

در کدام ساعت باید پست و استوری بگذارم؟

در قسمت AUDIENCE شما زمانی که وارد شوید می توانید مشاهده کنید در کدام ساعت تعداد بیشتری از کاربران شما آنلاین هستند. درست در زمانی که کاربران شما آنلاین هستند و در اینستاگرام حظور دارند باید پست خود را منتشر کنید.

 

من با بررسی 50 تا پیج اینستاگرام متوجه شدم بهترین زمان ارسال پست بین ساعت 10 تا 11 شب می باشد. البته با توجه به مخاطبان پیج ممکن است این ساعت متفاوت باشد. شما باید خودتان در قسمت AUDIENCE بررسی کنید تا این موضوع را متوجه شوید.

 

 

در 60 ثانیه آنالیز اینستاگرام را یاد بگیر از سری مقالات از کجا شروع کنم می باشد و به پایان رسید . شما میتوانید مطلب بعدی ( نکاتی قبل و بعد از انتشار پست که باید بدانید ) را بخوانید.
نوشتن نظر