فرمول نوشتن عنوان جذاب برای اینستاگرام و تلگرام

تحقیات نشان می دهد اگر در حال خواندن یک روزنامه و یا مقاله باشید تنها مطالبی را می خوانید که عنوان جذابی داشته باشند.نوشتن عنوان جذاب برای اینستاگرام و تلگرام از مهم ترین موارد است. اگر شما عنوان جذابی نداشته باشید کاربران خیلی راحت از کنار پست شما عبور می کنند و جذب پست هایی می شوند که عنوان جذابی دارند.

 

 

مروری بر ساختار مغز برای نوشتن عنوان های جذاب


مغز انسان به گونه ای است که در موارد عادی در حالت آلفا می باشد . حالت آلفا حالتی است که مغز در کمترین پردازش قرار می گیرد و تمام کارها به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد و نیازی نیست به آن ها فکر کنید . درست بر خلاف آن حالت بتا قرار دارد که مغز در هوشیاری کامل است.

 

 

بگذارید یک مثال برای شما بزنیم تا متوجه شوید


حالت بتا

زمانی را به یاد آورید که می خواستید برای اولین بار رانندگی کنید . فرمان را محکم می گرفتید، آینه را ظرافت تنظیم می کردید، به گاز و کلاج به دقت توجه می کردید . دنده های اتومبیل را نگاه می کردید تا مبادا اشتباه کنید و دنده اشتباه شود.

 

حالت آلفا

برای اولین بار همه به این صورت هستند و بسیار دقت می کنند. اما حالا چی؟ آیا این به این موارد دقت می کنید؟ نه اصلا اینطور نیست و یادتان نیست چه زمانی سوار اتومبیل شدید و چه زمانی پیاده شدید . همه کارها به صورت اتوماتیک انجام شد.

 

در حالت اول مغز شما در حالت بتا قرار داشت و به همه جزئیات توجه می کرد و بعد از مدتی بر اثر تکرار مداوم به حالت آلفا رفت و همه کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود.

 

 

برای مثال تهدید یکی از عواملی است که مغز را به حالت بتا می برد. اگر همین الان سرتان را بالا بیارید و ببنید یک نفر جلوی شما نشسته و به شما نگاه می کند احتمالا فریاد خواهید کشید.

 

حالا در عنوان نویسی ما می خواهیم کاری کنیم که مغز کاربر به حالت بتا برود و عنوانی را ببیند که نظرش کاملا جلب شود و ترغیب شود تا آخر آن مطالب را به دقت بخواند.

 

 

فرمول نوشتن عنوان جذاب

 

فرمول نوشتن عنوان جذاب برای اینستاگرام و تلگرام


در اینجا 6 فرمول نوشتن عنوان جذاب را به شما خواهیم گفت. اما قبل از آن باید مطلبی را به شما بگوییم. این مطلب فوق العاده مهم است و آن این است که عنوان شما باید کاملا تصویری باشد!

 

مطالب تصویری چیست؟

مطالب تصویری یعنی اینکه زمانی که شما عنوانی و یا متنی را می نویسید کاربر یک عکس از آن در ذهن می سازد . برای مثال کلمه پژو پارس نارنجی . همه در ذهنشان دقیقا یک چیز تجسم می کنند و آن پژو پارس نارنجی است و غیر ممکن است شما پراید آبی در ذهن تجسم کنید.

 

حالا در این میان کلماتی هستند که وقتی آن ها را می نویسیم تصویر خاصی در ذهن ساخته نخواهد شد. مثل کلمه عدالت! برای کلمه عدالت باید یک داستان در ذهنتان تعریف کنید تا متوجه این کلمه شوید و داستان هر شخص با شخص دیگر کاملا متفاوت است. پس کلماتی هستند که نمی تواند در ذهن برای آن تصویری ساخت.

 

در عنوان نویسی ما به دنبال کلماتی هستیم که در ذهن کاربر به صورت یک تصویر ساخته شود. به این عنوان دقت کنید: اگر در سایت کمک یار ثبت نام کنید یک پراید آبی رنگ به شما هدیه خواهیم داد.

 

پر فروش ترین رمان های جهان به همین صورت نوشته شده اند و تصویری در ذهن کاربر ساخته می شود ، انگار که واقعا خواننده در همان محیط حضور دارد.

 

 

1 – اخطار یا تهدید


اخطار یا تهدید بسیار قدرتمند است. عنوان هایی که به کاربر اخطار یا تهدیدی داده می شود به شدت مورد استقبال قرار می گیرد. مثلا :

 

سرتان کلاه رفته است ، هیچکس به شما نگفته که …

مواظب باشید تا …

 

 

2 – استفاده از کلمه چگونه یا چطور در اول جمله


جمله های پرسشی می تواند ذهن کاربر را بسیار ترغیب کند تا عنوان شما را بخوانند و دو کلمه قدرتمند در این میان کلمات چگونه و چطور است. برای مثال:

 

چگونه در 15 روز لاغر شویم؟

چطور من 15 روز لاغر شدم

 

 

3 – استفاده از جمله مشتری


اکثر افراد دوست دارند جمله ای از زبان مشتری های راضی بشنوند . بخاطر همین در این قسمت می خواهیم جمله ای را از زبان مشتری بیان کنیم . برای مثال:

 

باورم نمیشه تونستم در یک ماه ، 20 میلیون کسب درآمد کنم.

فقط در 7 روز زبان انگلیسی را یاد گرفتم!

 

 

4 – سوال تعجب برانگیز


اگر سوالی طرح کنید که خیلی عجیب و غریب باشد و در عین حال حقیقت داشته باشد می تواند در جذب مشتری بسیار موثر باشد. برای مثال:

 

هر روز 3 ساعت کمتر کار کن و 3 میلیون بیشتر کسب درآمد کن.

با یک کامپیوتر 1 میلیارد کسب درآمد کنید

 

 

5 – عدد مورد نظر + راه برای


حتما این جملات را دیده اید که چند راهکار به شما می گویند و شما ترغیب به خواندن متن زیر آن خواهید شد. برای مثال:

 

7 راه برای نوشتن کتاب

7 نکته برای اندام مناسب

7 راز افزایش فالوور

 

 

6 – صحبت از احساسات


مهم ترین عامل صحبت از احساسات است که بتوانید دلایل احساسی یک خرید را پیدا کنید. در مقاله چه متنی در بیو اینستاگرام پیجم بنویسم به صورت کامل درباره این موضوع توضیح دادیم و گفتیم که چطور باید از احساسات حرف بزنید. برای مثال:

 

با برنامه غذایی و تمرینی دیگر برای چاق بودن تحقیر نخواهید شد.

با خرید این اتومبیل حس ارزشمندی در شما بوجود خواهد آمد

 

 

 

برای داشتن عنوان جذاب ، ترکیب کنید


با رعایت 6 فرمولی که در بالا به شما گفتیم شما می توانید عنوان های فوق العاده جذابی بسازید. حالا شما می توانید فرمول های گفته شده را با هم ترکیب کنید . مثلا جمله ای بنویسید که هم جمله مشتری باشد هم چگونه یا چطور در آن استفاده شده باشد و هم تعجب بر انگیز باشد. برای مثال:

 

چطور در 30 روز توانستم به 20 کشور سفر کنم!

 

 

شما می توانید از این فرمول در همه جا برای عنوان نویسی استفاده کنید. این فرمول ها در حال حاضر قوی ترین فرمول برای نوشتن عنوان می باشد و در بزرگترین سایت های ایران و جهان استفاده می شود.

 

 

فرمول نوشتن عنوان جذاب برای اینستاگرام و تلگرام از سری مقالات از کجا شروع کنم می باشد و به پایان رسید . شما میتوانید مطلب بعدی ( راهنمای نوشتن متن کپشن ) را بخوانید.

تصویر نویسنده
کمک یار

دیدگاهتان را بنویسید